Digitálna tlač

Digitálna tlač slúži na rýchle spracovanie tlačových zákaziek v malom náklade (od 1 kusu), bez nutnosti zložitej predtlačovej prípravy. V ponuke máme rôzne druhy grafických papierov, samolepiek a iných tlačových médií. Pre digitálnu tlač používame stroje Konica Minolta, Oki a Xerox. Maximálny formát tlače záleží na druhu použitej tlačovej technológie (max. Formát 330x1000mm).  

 

Digitálny výsek

Naša technológia je ideálne riešenie pre značenie, gravírovanie a rezanie rôznych materiálov: papier, lepenka, pravé aj umelé kože, prírodné i umelé textílie, džínsoviny, guma, drevo, akryláty, acetáty a organické materiály na veľkej ploche až do 1360 × 600 mm. Laserový zdroj je typu CO2 s výkonom 150 W).

Digitálny výsek je špeciálna výrobná technika úpravy papierov, kedy nie je potrebné vyrábať výsekové formu, a napriek tomu sú tlačoviny vyrezané do najmenšieho detailu vďaka jemnému laserovému lúču. Ak chcete ozvláštniť vaše reklamné alebo korporátne tlačoviny, novoročenky, vizitky a ďalšie, je digitálny výsek to pravé. Spracujeme akékoľvek tvary alebo text. Grafický návrh zasielame do 2 pracovných dní.

 

 

3D lak / 3D zlatenie / 3D striebrenie

Vďaka nášmu novému digitálnemu stroji MGI JETVARNISH 3DS + iFoil-s môžeme vytvoriť nádherné 3D efekty a dych berúce výtlačky. Či už sa jedná o textúry, alebo zvýraznenie grafického prvku. Nový výrobný proces urobí produkty živšími a hmatateľnejším.

 

Pre aké produkty odporúčame tento výrobný postup?

3D lak / 3D zlatenie / 3D striebrenie sa perfektne hodí pre:

- Luxusné vizitky

- Luxusné obaly

- Luxusné svadobné oznámenia

- Luxusné kozmetické obaly

- Luxusné obaly na nápoje

- Luxusné novoročenky

- Imitácia textúr

 

Prečo používať túto technológiu?

- Nie je nutné vyrábať predražené tlačovej raznice

- Celý proces je digitálny

- Je možné vzorkovať a vyrábať tak od 1 ks

- Rýchly výrobný proces

- Možno použiť namiesto klasickej razby

- Napasovanie laku na CMYK grafiku je presné, systém používa skener a skenuje každý arch

- Šetrné k živornímu prostredie: nižšia spotreba energie, menej odpadu v porovnaní s tradičnými metódami - nepoužívajú sa raznice ani sita

 

Užitočné informácie (technické parametre):

- Maximálna veľkosť papiera: 364x1020mm

- Hrúbka laku: 15-100 mikrónov (na laminovaný povrch)

- Hrúbka laku: 30 - 100 mikrónov (na toner)

- Hrúbka materiálu: minimálne 150g/m2 až 450g/m2

- Papier musí mať uzavretý povrch, odporúčame lamino. Technológiu nemožno použiť na ofsetový papier ktorý je savý.

- Odporúčame papier zalaminovať, alebo uzavrieť disperzným lakom

 

Faktory ovplyvňujúce cenu:

- hrúbka vrstvy laku

- zlatá / strieborná razba

- laminácia

 

Pri určovaní výšky laku je potrebné vziať do úvahy niekoľko dôležitých faktorov.

- Jemnosť vzoru a hrúbku čiar

- Čím väčšia výška a pokrytie lakek = vyššia cena

- Na základe našich skúseností odporúčame použiť 51-85 mikrónov, kde je výsledok veľmi pekný.

- Pre veľmi jemnú grafiku odporúčame výšku laku max 51-70 mikrónov

- Na vytvorenej grafike je možné v jednej operácii vytlačiť rôzne výšky laku. Najvyššia vrstva laku musí byť nastavená na 100% čiernu. Nižšia vrstvy musí byť vždy s rozdielom minimálne 20%.

 

Návod na prípravu dát vrstvy pre 3d lak alebo 3D razbu v PDF na stiahnutie tu.

 

Reálne výtlačky hovoria sami za seba, prajete si vidieť výsledky našej práce? Objednajte si vzorkovník našich efektov.

 

 

Laminovanie

Princíp laminovanie je nanesenie tenkej fólie na povrch papiera. Takto upravený papier je odolný proti vode a oderu. Tlačoviny je možné možné laminovať jednostranne, alebo obojstranne. V ponuke máme lesklé, matné aj souf touch laminovacej fólie. Rozmer laminované tlačoviny môže byť od formátu A4 (210x297mm) do B3 (350x500mm).

 

Rezanie papiera a samolepiek

Nemenej dôležitou súčasťou je dokončujúce spracovanie všetkých tlačovín. Pre túto finalizácii zákaziek používame najmodernejšie stroje v danom segmente. V portfóliu máme stohovú aj automatickú hárkovú rezačkou aj najmodernejšie hárkový rezací ploter vhodný na výrobu samolepiek, alebo krabičiek už od 1 ks.

 

Výroba pečiatok

V ponuke máme Bleskové pečiatky Modico, vyrábané na základe najnovšej technológie FLASH. Výhodou je presnosť, čistota, mnoho farebných prevedení tlače i tiel pečiatok. Pečiatky skvele vyzerajú a dlho vydržia. Novinkou je aj možnosť použitia "neviditeľného atramentu", ktorý je viditeľný iba pod UV lampou, čo znamená revolúciu v ochrane originálu listín. Tieto pečiatky možno tiež vhodne použiť na diskotékach a v kluboch.

Pečiatky Modico sa vyrábajú v niekoľkých variantoch podľa Vašich potrieb. Potrebujete mať firemné pečiatky na cestách neustále pri sebe? Oceníte určite malé rozmery diskrétího vreckového pečiatky Modico P3 a Modico P4, ktoré je len 15 mm vysoké. Na pečiatky môžete umiestniť čokoľvek, firemné logo, fotografiu, alebo Váš podpis a tým uľahčiť a urýchliť niektoré firemné transakcie.

Pečiatky sú vysoko variabilné a šetrná k životnému prostrediu.